.

Bağ Bozumu

Bağ Bozumu

Sevgili şarap severler geleneksel kendi şarabımızı yapacağız.

Plan şöyle ; Halikarnas önünden 18:30’da hareket ile, anayoldan Oasis, Konacık, Ortakent üzerinden bağbozumunu, sevgili dostlarımızın Gümüşlük’teki bağlarında yapacağız. ...

x

Sevgili şarap severler geleneksel kendi şarabımızı yapacağız.

Plan şöyle ; Halikarnas önünden 18:30’da hareket ile, anayoldan Oasis, Konacık, Ortakent üzerinden bağbozumunu, sevgili dostlarımızın Gümüşlük’teki bağlarında yapacağız.

18:35 gibi gibi bağa varıp üzüm toplayacağız. Öncesinde çeşitli ikramlıklara şaraplar eşlik edecek.
Üzümler “Shiraz”. Herkes 20 kg üzüm toplayacak . Bağ tamamen açık havada ve hiç gölge yok. Gelecek olanlar güneşe karşı önlem almalı ve yanlarında hazır şapka, üzüm toplama ritüline uygun sepet , spor ayakkabı, fotoğraf makinesi vb… eşyaları almalarında fayda var.
Üzümler toplandıktan sonra ezilecek ve cibre çıkarılacak , bu ezilmiş üzümleri yani “cibre”yi de yanımızda getirdiğimiz bidonlara dolduracağız. Bu andan itibaren de şarap oluşmaya başlayacak tabii ki. Üzümün kabuğu patladığında ortaya çıkan bir etkenden dolayı önce maserasyon sonra fermantasyon hemen başlıyor.

Üzüm toplama ve cibre çıkartma işlemi en fazla 1 saat kadar sürecektir. Sonra bidonları araçlara koyup hep birlikte dönüşe geçeceğiz.

Genellikle en az 20 kilo üzüm topluyoruz ve bu 20 kilo üzümden sıkıldığında da 10-13 kilo kadar şarap elde edilebiliyor.

Üzümler , cibre haline dönüştürme işlemi, şarap ve ikramlar, cibrenin konulduğu bidonlar, şarap mayası, dezenfekte için sodyummetabisülfit solüsyonu ücrete dahildir.

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.

Ücret : 120 TL

Turlar