.

Doğu Ekspresi Turu

Doğu Ekspresi Turu

KARS / ANİ HARABELERİ / ÇILDIR GÖLÜ TURU
31 OCAK 2020 / 04 ŞUBAT 2020

...

x

KARS / ANİ HARABELERİ / ÇILDIR GÖLÜ TURU
31 OCAK 2020 / 04 ŞUBAT 2020

31 Ocak 2020 31 Ocak 2020 Ankara Garı’nda saat 16:00 'da buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 16:55’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat esnasında Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişini görme imkanı bulacağız. Akşam yemeği serbest olarak yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi ikişer kişilik vagonlarda geçiriyoruz.

1 Şubat 2020 : Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi
Gün boyunca trende geçireceğimiz zamanımız, ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars’ta panoramik akşam turundan sonra otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2 Şubat 2020 Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi geziyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri’nden ayrılarak Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Güzergahta peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır Köyü’nü panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğle yemeği molasının ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmak mümkün. Otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 Şubat 2020 Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen kayak merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars merkezde yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

04 Şubat 2020 Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve gezimizin ardından meşhur Kars kaşarının satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. Pegasus veya AnadoluJet havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından akşamüzeri İstanbul'a varıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
• Ankara - Kars - Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
• Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır Gölü ulaşım ve tur hizmetleri
• 3 Gece Hotel konaklaması
• 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
• Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
• Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
• Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
• Uçak biletleri
• Kişisel harcamalar, Alışverişler
• Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu 20-25 TL dir
• Müze Giriş Ücretleri ( Ör: Ani Harabeleri 8 TL’dir )
• Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
• Öğle yemekleri


NOT : Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

Önemli Not: Verilen fiyat Cuma gününe kadar geçerlidir. uçaklarda olacak fiyat değişikleri Cuma gününden sonra yapılan rezervasyonlarda tarafınıza yansıtılabilir.

Ödeme veya Ön ödeme : Garanti Bankası Bodrum Şubesi 309 629 94 33 no.lu hesaba yapılması durumunda rezervasyonunuz yapılacaktır. Dilerseniz şirketimize Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

İki kişilik odada kişi başı ücret 1990.-TL
Tek kişilik oda 2350.-TL (Trende single uygulaması yoktur , iki kişi kalınır)

Turlar