.

Puglia (Apulia)

Puglia (Apulia)

19-24 HAZİRAN 2018
PUGLIA (APULIA) PROGRAMI


19 HAZİRAN - TK 1445 ile Saat 13:25’te Atatürk Havalimanı’ndan Bari’ye uçuş
Bari Havalimanı’ndan özel aracımızla Adriyatik kıyılarının çekici şehirlerinden, dünyaca ünlü İtalyan müzisyeni olan Nel Blu Dipinto Di Blu (Volare ) şarkısıyla ünlü Domenico Modugno’nun doğduğu şehir olan Polignano a Mare’ye hareket ediyoruz.. Sarp kayalıklar üstüne kurulan eski şehrin dar sokaklarındaki balkonları çiçeklerle süslü evlerin arasında dolaşırken şiirsel duygulara kapılmamak mümkün değil. Kartpostal hissi veren bu şehre özel kahvemizi tattıktan sonra Orta...

x

19-24 HAZİRAN 2018
PUGLIA (APULIA) PROGRAMI


19 HAZİRAN - TK 1445 ile Saat 13:25’te Atatürk Havalimanı’ndan Bari’ye uçuş
Bari Havalimanı’ndan özel aracımızla Adriyatik kıyılarının çekici şehirlerinden, dünyaca ünlü İtalyan müzisyeni olan Nel Blu Dipinto Di Blu (Volare ) şarkısıyla ünlü Domenico Modugno’nun doğduğu şehir olan Polignano a Mare’ye hareket ediyoruz.. Sarp kayalıklar üstüne kurulan eski şehrin dar sokaklarındaki balkonları çiçeklerle süslü evlerin arasında dolaşırken şiirsel duygulara kapılmamak mümkün değil. Kartpostal hissi veren bu şehre özel kahvemizi tattıktan sonra Orta Çağ mimarisi ve 16.-18.yüzyıl arası gelişen Barok mimarisinin eserlerinin olduğu, İtalya’nın topuğuna, Lecce’ye doğru devam edeceğiz. Ferzan Özpetek’in filmlerini çektiği Lecce’de, şehrin simge oteli 5 yıldızlı Hotel Patria Palace’a giriş yaptıktan sonra serbest zaman ve akşam yemeğimiz otelimizde.

20 HAZİRAN – Salento Bölgesi turu, Lecce ve Otranto
Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde Lecce turumuza başlıyoruz. Güney’in Floransa’sı olarak adlandırılan Lecce’de maharetli taş ustalarının ellerinden çıkmış barok stilinde inşa edilmiş şapeller ve binalar arasında rehberimizle dolaşmaya başlıyoruz. Şehrin en değerli mimari eserleri Assunta Katedrali’nin olduğu Piazza Duomo, Bishop’s Palace ve Palazzo del Seminario’dur. Barok mimarisin en güzel örneği Santa Croce Bazilikası’dır. Öğle yemeğimizi serbest olarak aldıktan sonra Doğu’nun Kapısı olarak adlandırılan İtalya’nın en doğusundaki Otranto’ya doğru yol alacağız. Osmanlı donanması 1480’de Gedik Ahmet Paşa komutasında Otranto Limanı’na demir atmıştır. Padişahın emriyle donama 1481 yılında geri çekilmiştir. Otranto Kalesi’ni ve Katedrali’ni ziyaret ettikten sonra Lecce’ye dönüyoruz. Akşam yemeğimiz şehrin tarihi kesimindeki Vecchia Osteria Restoranı’nda. 21 HAZİRAN- ITRIA VADİSİ: Alberobello, Locorotondo, Martina Franca
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ‘trullo’larıyla ünlü Alberobello’ya hareket ediyoruz. TRULLO taşlardan konik biçiminde çatısı olan geleneksel evlerdir. İnşaat biçimi Itria Vadisi’ne özgüdür. Trullo, geniş tarım alanlarında geçici muhafaza ve depo olarak , hatta küçük tarla sahipleri veya çalışan işçilerin evleri olarak kullanılan yapılardır. Koruma altındaki yapılar günümüzde restoran, dükkan, otel, ev gibi amaçlar için kullanılmaktadır. Daha sonra İtalya’nın en güzel köyleri arasında listelenen , güvenlik amaçlı, dönen sokalarla bezenmiş Locorotondo’ya gidiyoruz.Tarihi bölgede yer alan bu dar sokaklarda yürürken kendimizi eski çağlarda hissetmememiz mümkün değil. Serbest öğle yemeği sonrasında, renkli Itria Vadisi’ne doğru yol alacağız. Bölgenin Barok eserleriyle ünlü, dar kıvrımlı sokaklarla bezenmiş tarihi şehir Martina Franca’ya gideceğiz ve şehrin simgesi ve Apulian Baroque stilinin şahaseri Palazzio Ducale ‘yi ziyaret edeceğiz. 18.yüzyılda inşaa edilmiş bu bina şehrin kalbinde yer almaktadır. Daha sonra otelimiz Masseria Chiancone Torricella’ya giriş yapacağız. Akşam yemeğimiz otelimizde.

22 HAZİRAN – Apulia (Puglia) Tadımlıkları, Ostuni
Kahvaltı sonrası, İtalya’nın lezzet durağı olan bölgenin zeytinyağı tadımı için eski bir Masseria’ya (çiftlik) gidiyoruz. Tesisin yetkilileri bizleri yüzyıllık zeytin ağaçları bahçesindeki eski bir zeytin sıkma tesisini gezdirecek ve üretilen farklı zeytinyağı çeşitlerini zevkle tadacağız.Öğleden sonra Beyaz Şehir olarak anılan ve harika manzaralı,yüksek tepede yer alan Ostuni’yi ziyaret edeceğiz. Barok stili binalar, beyaza boyanmış evler şehrin dar sokakları arasında yürürken enfes Itria vadisi ve deniz manzarasını da seyredeceğiz. Daha sonra Martina Franca’ya dönecek ve tipik bir bölge restoranı olan Braceria’da yemeğimizi yiyecek ve otelimize döneceğiz.

23 HAZİRAN – Matera ve Taranto
Kahvaltı sonrası rotamız kayalara oyulmuş Matera’ya çevrilecek. Mel Gibson’ın oynadığı ‘The Passion of the Christ’ ya da İsa’nın Çilesi filmini bu şehirde çekmiştir. Film stüdyosunu andıran Matera 1993 yılından bu yana Unesco Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Mağara ev ve mağara kilise ziyaretlerimiz sonrasında, iki denizde yer alan Taranto’ya doğru yol alacağız. Meşhur Dorik stili tapınağı, Araganose Kalesi ve Asma Köprüsü ile ünlü, antik dönem Sparta kenti Taranto’da vaktimiz kalırsa arzu edenler Arkeoloji Müzesi’ne gidebilirler. Daha sonra otelimize geri dönüş ve akşam yemeğimiz otelimiz Masseria Chiancone Torricella’da..

24 HAZİRAN – Bari-İstanbul
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bari’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuk sonrası, kentin tarihi bölümünü ziyaret ettikten sonra serbest zaman. Daha sonra havaalanına transfer ve 15:25’te TK 1446 ile İstanbul’a geri dönüyoruz. Yaklaşık 18:25’te Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.

Turlar