.

Vietnam – Kamboçya (Sömestre Özel)

Vietnam – Kamboçya (Sömestre Özel)

VİETNAM – KAMBOÇYA (SÖMESTRE ÖZEL)
HANOİ (2) – HALONG (1) – HOI AN (1) – HUE (1) – HO CHI MINH (2) – SIEM REAP (2)
SİNGAPUR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
29 OCAK – 9 ŞUBAT 2020
11 GECE / 12 GÜN (9 GECE KONAKLAMALI)

...

x

VİETNAM – KAMBOÇYA (SÖMESTRE ÖZEL)
HANOİ (2) – HALONG (1) – HOI AN (1) – HUE (1) – HO CHI MINH (2) – SIEM REAP (2)
SİNGAPUR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
29 OCAK – 9 ŞUBAT 2020
11 GECE / 12 GÜN (9 GECE KONAKLAMALI)

1.Gün: ISTANBUL - SINGAPUR 29 OCAK 2020 ÇARŞAMBA
İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Singapur Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 12.00’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Singapur Havayolları’nın SQ 391 sefer sayılı uçuşu ile 14.25’te Singapur’a uçuyoruz.

2.Gün: SİNGAPUR - HANOİ 30 OCAK 2020 PERŞEMBE
Yerel saat ile 05.45’te Singapur’a varıyoruz. Saat 09.20’de Singapur Havayollarının SQ 176 sefer sayılı uçuşu ile Hanoi’ye hareket ediyoruz. Saat 11.40’ta Hanoi’ye varıyoruz. Vietnam’a özgü çek-çekler ile bir saatlik şehir gezisi ve Yerel bir lokantada akşam yemeği. Geceleme Hanoi’deki otelimizde.

3.Gün: HANOİ 31 OCAK 2020 CUMA
Sabah kahvaltısı ardından Hanoi şehir turu: Ho Çi Min Anıtmezarı ve Evi, Tek Sütunlu Pagoda, Edebiyat Tapınağı, Hoan Kiem Gölü, Hanoi’nin içiden tren geçen sokağında bir fotoğraf molası ve Hoa Lo Hapishane Müzesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Su Kuklası Tiyatrosu turuna katılabilirler. Geceleme Hanoi’deki otelimizde.

Su Kuklası Tiyatrosu
11nci yüzyıla dayanan Vietnam’a özgü geleneksel Su Kuklası Tiyatrosunu canlı olarak izleme fırsatı bulacaksınız.

4.Gün: HANOİ – HALONG 01 ŞUBAT 2020 CUMARTESİ
Sabah kahvaltısı ardından Halong Körfezi’ne transfer. Halong Körfezi’nde geleneksel bir Çin yelkenlisi ile 4 saat boyunca öğle yemekli tekne turu ve Thien Cung Mağarasını ziyaret. Limana dönüşümüz ardından otele transfer. Geceleme Halong’daki otelimizde.

5.Gün: HALONG BAY – HANOI – DA NANG – HOI AN 02 ŞUBAT 2020 PAZAR
Sabah kahvaltısı ardından Hanoi Havalima’nına transfer. Vietnam Havayollarının VN 175 sefer sayılı uçuşuyla saat 14.00’de Da Nang’a hareket. Saat 15.20’de Danang’a varış ve bizi bekleyen aracımızla Hoi An’a transfer. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Hoi An’da yürüyerek gezi: Japon Köprüsü, Phung Hung Evi, Phuc Kien Tapınağı. Yerel bir restorantta akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme Hoi An’daki otelimizde.

6.Gün: HOI AN - HUE 03 ŞUBAT PAZARTESİ
Sabah kahvaltısı ardından Hai Van Tüneli ve Lang Co Köyünü geçerek Hue’ye hareket. Hue’ye varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Hue şehir gezisi: İmparator Kalesi, Kral Tu Duc’un mezarı ve Thien Mu Pagodası’nı ziyaret . Yerel bir restorantta akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme Hue’deki otelimizde.


7.Gün: HUE - HO CHI MINH 04 ŞUBAT SALI
Sabah kahvaltısı ardından havalima’nına transfer. Vietnam Havayollarının VN 1371 sefer sayılı uçuşuyla saat 08.20’de Ho Chi Minh’e hareket. Saat 09.50’de Ho Chi Minh’e varışımızın ardından şehir merkezine transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Cu Chi Tünelleri turuna katılabilirler. Yerel bir restorantta akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme Ho Chi Minh’deki otelimizde.
Củ Chi tünelleri, Vietnam, Ho Chi Minh City'nin Củ Chi Bölgesinde bulunan muazzam bir bağlantı tüneli ağıdır ve ülkenin çoğunun altında yatan çok daha büyük tünel ağının bir parçasıdır. Bu tüneller Vietnam savaşında Viet Cong askerlerinin saklanmak için kullandığı tünellerdir.

8.Gün: HO CHI MINH 05 ŞUBAT ÇARŞAMBA
Sabah kahvaltısı ardından Ho Chi Minh şehir turu. Bu turumuzda Notre Dame Katedrali, Eski Postane, Ben Thanh Pazarı ve Savaş Suçları Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Bu turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek öğle yemekli Mekong Deltası tekne turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme Ho Chi Minh’deki otelimizde.
Öğle Yemekli Mekong Deltası Tekne turu
Güney Vietnam'daki Mekong Deltası, nehirlere, bataklıklara ve adalara, yüzen pazarlara ev sahipliği yapan, Khmer pagodalarına ve pirinç tarlalarıyla çevrili köylere sahip bir labirenttir. Bugün Mekong Deltası'nı keşfetmemiz için bir üs olan My Tho'ya gidiyoruz. Varışta, Mekong Deltasını keşfetmek için özel bir tekneye biniyoruz.

9.Gün: HO CHI MINH – SIEM REAP 06 ŞUBAT PERŞEMBE
Sabah kahvaltısı ardından havalimanına transfer. Vietnam Havayollarının VN 3825 sefer sayılı uçuşuyla saat 12.25’te Siem Reap’a hareket. Saat 13.25’te Siem Reap’e varışımızın ardından otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Tonle Sap Gölü tekne turuna katılabilirler. Yerel bir restorantta akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme Siem Reap’deki otelimizde.

Tonle Sap Gölü Tekne turu
Bugün Güneydoğu Asya'nın en büyük doğal tatlı su kütlelerinden biri olan Tonle Sap Gölü'nü keşfetmek için bir tekne gezisine çıkıyoruz. Yol boyunca, okullardan, dükkanlardan karakola kadar her şeyin olduğu yüzen bir köyü ziyaret ediyoruz.

10.Gün: SIEM REAP 07 ŞUBAT CUMA
Sabah kahvaltısı ardından Siem Reap turu: Prasat Kravan, Ta Prohm ve Srah Srang tapınakları, Angkor Thom, Baton Tapınağı, Filler Terası, Cüzzamlı Kral Terası ve gün bitiminde efsanevi Angkor Wat Tapınağı ziyaretleri. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek yerel bir restorantta akşam yemekli Apsara Dans Gösterisi turuna katılabilirler. Geceleme Siem Reap’deki otelimizde.
Akşam Yemekli Apsara Dans Gösterisi turu
Akşam Yemekli Apsara Dans Gösterisi Siem Reap’in en dikkat çekici etkinliğidir. Akşam 6'da otelinizden alınacak ve akşam yemeği ve Khmer klasik dans şovuyla gecenizin tadını çıkaracağınız restorana Asya’ya özgü bir ulaşım aracı olan Tuk Tuk ile taşınacaksınız. Daha sonra klasik Amok Kamboçya körili ve Khmer BBQ gibi birçok farklı Khmer / Kamboçya yemek seçeneğiyle açık büfe akşam yemeği yiyeceksiniz. Oturduğunuzda Apsara şovu başlayacak. Gösteriden sonra otelinize transfer.

11.Gün: SIEM REAP - SİNGAPUR 08 ŞUBAT CUMARTESİ
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Singapur Havayolları’nın Silk Havayolları ile ortak MI 613 sefer sayılı uçuşu ile 10.40’ta Singapur’a uçuyoruz. Yerel saat ile 14.15’te Singapur’a varış. Singapur’da kısa bir şehir turu ardından havalimanına dönüş.

12.Gün: SIEM REAP - SİNGAPUR 09 ŞUBAT PAZAR
Singapur Havayollarının SQ 392 sefer sayılı uçuşuyla 01.50’de İstanbul’a hareket.. Saat 08.25’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
• Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı İstanbul – Hanoi / Siem Reap – İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,
• Vietnam Havayolları tarifeli seferleri ile Hanoi – Danang / Hue – Ho Chi Minh / Ho Chi Minh – Siem Reap ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,
• Havalimanı vergileri,
• Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 9 gece oda kahvaltı konaklamalar,
• Yerel restoranlarda alınacak 6 akşam yemeği,
• Alan transferleri,
• Giriş Ücretleri,
• Hanoi şehir turu,
• Halong Körfezinde öğle yemekli tekne turu,
• Hoi An şehir turu,
• Hue şehir turu,
• Su Kuklası Tiyatrosu
• Cu Chi Tünelleri
• Öğle Yemekli Mekong Deltası Tekne turu
• Tonle Sap Gölü Tekne turu
• Ho Chi Minh şehir turu,
• Angkor Tapınakları turu,
• Panoramik Singapur Şehir Turu,
• Türkçe rehberlik Hizmeti .


Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
• Yurtdışı Çıkış Harcı,
• Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
• Vietnam Vize Davetiyesi (40 EUR),
• Vietnam Kapı Vize Ücreti ,
• Kamboçya Vizesi (40 EUR),
• Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
• Kişisel harcamalar,
• Minibar ve otel harcamaları.

EKSTRA TURLAR:Su Kuklası Tiyatrosu : 35 EUR

Cu Chi Tünelleri : 45 EUR

Öğle Yemekli Mekong Deltası Tekne turu : 70 EUR

Tonle Sap Gölü Tekne turu : 40 EUR

Akşam Yemekli Apsara Dans Gösterisi turu : 40 EUR

TOPLAM : 230 EUR • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 230 EUR olan 5 turdan oluşan esktra tur paketi 200 EUR olacaktır.

 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

 • Tüm iş ortaklarımıza Türkiye’den satılan ekstra turlardan %10 komisyon verilmektedir.


VİZE • Vietnam vizesi Vietnam Havalimanı’ndan  alınmaktadır. Kamboçya vizesi ise online alınacaktır.

 • Vietnam ve Kamboçya Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulamaz.

 • Vietnam vizesine başvurmak için öncelikle ülkelerin göçmenlik ofislerinden vize onay yazısı (davetiye) alınması gerekmektedir.

 • Davetiye alımı için pasaportların renkli görüntülerinin en geç tur tarihinden 30 gün önce tarafımıza iletmesi gerekmektedir.

 • Vietnam Kapsı Vizesi için davetiyeye ek olarak 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf havalimanı girişindeki göçmenlik bürolarında doldurulan vize formuna yapıştırılarak görevlilere teslim edilecektir.

 • Kamboçya vizesi için pasaportunuzun renkli görüntüsü ve 1 adet adet arka fonu beyaz fotoğraf yeterli olacaktır.

 • Her iki ülke için de turunuzun bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi gerekmektedir.


HAVA DURUMU

Gideceğiniz tarihler ortalama hava sıcaklıkları aşağıdaki gibidir. Lüfen geziye gitmeden önce güncel sıcaklıkları kontrol ediniz.

HANOI / 30 Ocak - 1 Şubat 2020 / 20 0C / 14 0C

HALONG / 1 - 2 Şubat 2020 / 20 0C / 14 0C

HOI AN / 2 - 3 Şubat 2020 / 26 0C / 20 0C

HUE / 3 - 4 Şubat 2020 / 24 0C / 18 0C

HO CHI MINH / 4 - 6 Şubat 2020 / 33 0C / 22 0C

SIEM REAP / 6 - 8 Şubat 2020 / 32 0C / 21 0C
SAĞLIK • Her iki ülke için de aşı zorunluluğu yoktur ancak Kamboçya Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkeden gelen 1 yaşın üzerindeki yolculardan ve Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkenin havalimanından transit geçişi 12 saatten fazla süren yolculardan Sarıhumma aşısı yapıldığını gösteren Uluslararası Aşı Sertifikası istemektedir. Bizim programıza göre Türkiye ve Vietnam’dan Kamboçya’ya gelen misafirlerden bu ülkelerde Sarı Humma salgını olmadığından böyle bir belge istenmez.

 • Düzenli kullandığınız ilaçları lütfen yanınızda getiriniz.

 • Şehir suyu içime uygun değildir. Musluk suyu içilmemeli, kapalı şişe suları tercih edilmelidir.


NOTLAR :


Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir

Gidiş

Dönüş

Tarihler

Günler

İstanbul - Singapur - Hanoi
Kalkış ve İniş Saatleri

Siem Reap - Singapur - İstanbul
Kalkış ve İniş Saatleri

Hanoi

Siem Reap

29.01.2020
09.02.2020

Çarşamba
Pazar

14.25 - 05.45+1
09.20 - 11.40

10.40 - 14.15
01.50 - 08.25


UÇUŞ DETAYLARI

SQ 391 29JAN ISTSIN 1425 0545+1
SQ 176 30JAN SINHAN 0920 1140  
MI 613 08FEB REPSIN 1040 1415  
SQ 392 09FEB SINIST 0150 0825


VİETNAM – KAMBOÇYA (SÖMESTRE ÖZEL)
HANOİ (2) – HALONG (1) – HOI AN (1) – HUE (1) – HO CHI MINH (2) – SIEM REAP (2)
SİNGAPUR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
29 OCAK – 9 ŞUBAT 2020
11 GECE / 12 GÜN (9 GECE KONAKLAMALI)

ŞEHİR

GECE

OTELLER

Tur Fiyatı
2/3 Kişilik Odada
Kişi Başı Paket

 

Single
Oda Farkı

0-2
Yaş

03-12
Yaş

HANOI

2

4*Golden Silk Boutique Hotel vb
www.goldensilkhotel.com

1.790 EUR

350 EUR

350 EUR

1.490 EUR

HALONG

1

4* Halong Plaza vb
www.halongplaza.com

HOI AN

1

4* Belle Maison Hadana vb
www.bellemaisonhadana.com/en

HUE

1

4* Thanh Lich Royal Boutique vb
www.thanhlichhotel.com.vn/tl1

HOCHI MINH

2

4* Aristo Saigon Hotel vb
www.aristosaigonhotel.com

SIEM REAP

2

4* Steung Siem Reap Thmey Hotel vb
www.steungsiemreaphotel.com

Turlar