.

Doğu Karadeniz Yayla Turu

Doğu Karadeniz Yayla Turu

Doğu Karadeniz Yayla Turu
Çoruh-Yusufeli-Karagöl Milli Parkı-Sahara-Arsiyan Yaylası-Batum


1. Gün : Sabah Saat: 09:30 Sabiha Gökçen Havalimanı Türk Hava Yolları Kontuarı buluşmamızın ardından Kars’a hareket. Varışımız ile birlikte aracımızla buluşma ve Ani harabelerine hareket. Ani harabelerinin gezilmesinin ardından Kenarbel Gölü’ndeki endemik kuş fotoğraf çekimi yapıyoruz. Daha sonra Sahara geçidinden Milli Park’taki otelimize giriş işlemleri, akşam yemeği ve konaklamamız Şavşat’ta. ...

x

Doğu Karadeniz Yayla Turu
Çoruh-Yusufeli-Karagöl Milli Parkı-Sahara-Arsiyan Yaylası-Batum


1. Gün : Sabah Saat: 09:30 Sabiha Gökçen Havalimanı Türk Hava Yolları Kontuarı buluşmamızın ardından Kars’a hareket. Varışımız ile birlikte aracımızla buluşma ve Ani harabelerine hareket. Ani harabelerinin gezilmesinin ardından Kenarbel Gölü’ndeki endemik kuş fotoğraf çekimi yapıyoruz. Daha sonra Sahara geçidinden Milli Park’taki otelimize giriş işlemleri, akşam yemeği ve konaklamamız Şavşat’ta.

2. Gün : Sabah kahvaltı sonrası Karagöl/Arsiyan bölgesine hareket edeceğiz. Veliköy-Cirizdüzü, Tibet Kilisesi, Kayadibi ve Cisvet üzerinden varacağımız Arsiyan yaylasında Gevrek, Kete, Isırgan Çorbası ve Kuymaktan oluşan yayla menüsü bizleri bekliyor olacak. Yemek sonrası Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Gürcistan sınırı olması nedeni ile özel izin ile çıkabileceğimiz 3214 mt. yükseklikteki “Kençinyan” Zirvesini fotoğraf çekmek için göller bölgesine hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Karagöl Milli Park’a dönüş yapıyoruz.

3. Gün : Sabah kahvaltımızın ardından Maçahel Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Maden Köyü, Meydancık yaylalarını geçtikten sonra Maçahel vadisine varacağız.Türkiye sınırında kalan 6, Gürcistan sınırda kalan 12 köyü ile toplam 18 köylük bir vadi olan Maçahel, Camili köyündeki caminin oymaları ve süslemeleri ile de ünlenmiştir. Akşam yemeğimizde Mıhlama, Haçopuli, Lahana dolması, Lobya kavurması gibi Yöresel tadlar olacak, konaklamamızı yayla evinde gerçekleştireceğiz.

4. Gün : Sabahın erken saatlerinde alacağımız kahvaltının ardından Maral şelalesini göreceğiz. Sonrasında Batum’a hareket edeceğiz. Borcka, Deriner Barajı ve Hopa üzerinden varacağımız Sarp Sınır kapısından Gürcistan’a geçerek araç değişikliği yapacağız. Büyük Katedral, Botanik Parkı ve Kent merkezi göreceğimiz yerler arasında. Geceleme Batum’da.
5. Gün Gezimizin ardından hareketle Trabzon’a varıyoruz. 22:45 İstanbul uçuşumuzun ardından bir başka Barbaros Yatçılık gezisinde karşılaşabilmek ümidiyle sizlerle vedalaşacağız.

DAHİL OLAN HİZMETLER
-
- Istanbul – Kars (THY) / Trabzon – Istanbul ekonomi sınıf uçak biletleri.
- 4 gece 5 gün Gece yayla evleri ve yerel konaklama tesislerinde yarım pansiyon konaklama
- 4 sabah Kahvaltısı – 4 Akşam yemeği (Yöresel tesislerde)
- D belgeli turizm sertifikalı Araçlarla ulaşım
- Milli Park girişleri
- Tüm çevre gezileri
- Seyahat Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Yemeklerde alınan içecekler
- Şahsi harcamalar
- Programda açıkça dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet bedeli
- Batumdaki müze giriş ücretiSevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.
Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.

Kişi Başı : 1400 TL

Turlar