.

Antakya Lezzeetleri Gurme Turu

Antakya Lezzeetleri Gurme Turu

21 Ekim Cumartesi
TK 312 saat 14:20 ‘de Antakya’ya hareket ediyoruz. 15:55’de bizleri bekleyen aracımızla önce Savon Otel’e giriş yapıyoruz. Sonrasında Uzun Çarşı’da Pöç kasabına giriyoruz. Menüde Tepsi veya Kağıt Kebabı . Yemekten sonra uzun çarşıyı gezmeye devam ediyoruz. Öncelikle Peynirciler, ardından baharatçılar çarşısına giriyoruz ve Antakya’ya özgü birçok baharatçıları görüyoruz.

Sonraki durağımız Kuyumcular çarşısı. Burada altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Daha sonra Ayakkabıcılar Çarşısı’nı gezerek Çınar Altına gidiyoruz. Ünü Dünyaya yayılmış Kömürde Antakya Künefesinin tadına bakmada...

x

21 Ekim Cumartesi
TK 312 saat 14:20 ‘de Antakya’ya hareket ediyoruz. 15:55’de bizleri bekleyen aracımızla önce Savon Otel’e giriş yapıyoruz. Sonrasında Uzun Çarşı’da Pöç kasabına giriyoruz. Menüde Tepsi veya Kağıt Kebabı . Yemekten sonra uzun çarşıyı gezmeye devam ediyoruz. Öncelikle Peynirciler, ardından baharatçılar çarşısına giriyoruz ve Antakya’ya özgü birçok baharatçıları görüyoruz.

Sonraki durağımız Kuyumcular çarşısı. Burada altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Daha sonra Ayakkabıcılar Çarşısı’nı gezerek Çınar Altına gidiyoruz. Ünü Dünyaya yayılmış Kömürde Antakya Künefesinin tadına bakmadan dönmüyoruz. Künefenin ardından kahve ve çaylarımızı içiyor ve tekrar yürüyüşümüze devam ediyoruz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerden alma imkanı buluyoruz. Son olarak el yapımı ipek şalların bulunduğu satış mağazalarını gezip otelimize yürüyerek dönüyoruz.

22 Ekim Pazar
Sabah erkenden alacağımız kahvaltı sonrası dünyanın en büyük mozaik müzesini gezdikten sonra Samandağı’na doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey Köyü’ne gidiyoruz. Köy meydanında bulunan kahvede çay veya kahvemizi içiyor , tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi ,zeytinyağı, biber salçası ve ve zeytinlerden alma şansı buluyoruz, Sonrasında Yoğun Oluk Köyü’ne geçiyoruz. Üst katına cami yapılan kilise Selçuklu yapımı çeşme ve rahibe okulunu geziyoruz. Daha sonra Türkiye’nin tek Ermeni köyü ve Antakya’da ilk organik tarımın yapıldığı yer olan Vakıflı Köyü’ne geçiyoruz. Köy meydanında bulunan kiliseyi ziyaret ederek kilisenin bahçesinde bulunan satış yerinden çeşitli meyve ve çiçeklerden yapılmış likörlerin tadına bakıyoruz. Daha sonra Dor mabedinden Çevlik plajını fotoğraflama imkanı ve sizlere ikram edilen el yapımı şarap veya meyve sularınızı içiyorsunuz. Titus Tünellerinde yürüş yaparak öğle yemeğine hazırlanıyoruz. Öğle yemeğinde deniz ürünleri ve cevlik mezelerinin tadına bakıyoruz. Ardından Titus Tüneline gidiyoruz Titus tünelini yürüyerek geziyoruz. Daha sonra Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğini Şiraz vb yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme Savon Otel’de.

23 Ekim Pazartesi
Kahvaltı sonrası eşyalarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Katolik kilisesi, Havra ve Anadolu’nun ilk camisi olan Habibi Neccar Camisi’ni ziyaret ederek yolumuzu Harbiye’ye çeviriyoruz. Kentin yazlık sayfiyesi gibi olan yukarıda dağın eteğindeki Harbiye(Defne) semtine çıkıp buradaki bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Defne’deki şelaleyi görür ve ipekçi dükkanlarını da ziyaret edebiliriz. Sonrasından havalimanına hareket ve turumuzun sonu.

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.
Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.

İki kişilik odada bir kişi 1000 TL

Turlar