.

Rumeli'de İlkbahar Turu

Rumeli'de İlkbahar Turu

ARNAVUTLUK - MAKEDONYA – KOSOVA
VİZE YOK


1. Gün: İSTANBUL-ÜSKÜP
07.30’da Sabiha Gökçen Hava Limanı’nda Pegasus kontuarındaki işlemlerin ardından saat 09.35’te Üsküp yolculuğumuzu yapıyoruz. Yerel saat ile 10:15 Üsküp gezimiz başlıyor. Önce eski çarşıyı görüyoruz. Kapan Han, Sulu Han, Zincirli Hanları gördükten sonra geleneksel öğle yemeğimizi yiyoruz. Vardar Nehri üzerine kurulu Taş Köprü’den Yeni Üsküb’e geçiyoruz. Üsküp turumuz tarihi tren istasyonunda bitiyor.

Sonrasında Prizren’e hareket ediyoruz. Nehir kıyısındaki otele yerleşmemizin ardından Osmanlı Dönemine ait 37 ad...

x

ARNAVUTLUK - MAKEDONYA – KOSOVA
VİZE YOK


1. Gün: İSTANBUL-ÜSKÜP
07.30’da Sabiha Gökçen Hava Limanı’nda Pegasus kontuarındaki işlemlerin ardından saat 09.35’te Üsküp yolculuğumuzu yapıyoruz. Yerel saat ile 10:15 Üsküp gezimiz başlıyor. Önce eski çarşıyı görüyoruz. Kapan Han, Sulu Han, Zincirli Hanları gördükten sonra geleneksel öğle yemeğimizi yiyoruz. Vardar Nehri üzerine kurulu Taş Köprü’den Yeni Üsküb’e geçiyoruz. Üsküp turumuz tarihi tren istasyonunda bitiyor.

Sonrasında Prizren’e hareket ediyoruz. Nehir kıyısındaki otele yerleşmemizin ardından Osmanlı Dönemine ait 37 adet eserden biri olan süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Cami’sini görüyoruz. Son dönemlerde restore edilen Osmanlı mezarlığı ve Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı BİSTRİCA, AKÇASU’daki TAŞKÖPRܒyü, Beli Drim Irmağı, Şadırvan-Eski Türk çarşısı ve saat kulesini gördükten sonra akşam yemeği ve geceleme için otele dönüyoruz...

2. Gün: PRİZREN –TETOVA-STOBY-MANASTIR-STRUGA
Sabah kahvaltısından sonra TETOVA (KALKANDELEN) şehrini ziyaret ediyoruz. Benzeri olmayan iç süslemeleriyle eşsiz güzellikteki ALACA CAMİ ziyaretinden sonra Köpüklü Nehrin kıyısında çay ikramı ve yöresel börek ikramının ardından rotamızı STOBY Antik Şehir’e çeviriyoruz. Bağların ve sunumların ardından rotamızı Manastır şehrine çeviriyoruz. Manastır’a varış. Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi, Atatürk Müzesi, Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi, güneş saati, 16. yüzyıldan kalma saat kulesi, Bedesten, İsak Paşa Camii ve Hamidiye Caddesi görülecek yerler arasında. Sonraki rotamız Struga Şairler Şehri. Otele varış ve akşam yemeği.

3. Gün: OHRİ GÖLÜ
Sabah kahvaltısının ardından, Unesco Dünya Mirası listesindeki Ohri Gölü-Tarihi Çarşısı, Osmanlı evleri, Bizans döneminin en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan St.Sofia kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro göreceğimiz yerler arasındadır. Ohri Gölü’nde yapacağımız tekne turumuzdan sonra selülozdan doğal kağıt yapımını uygulamalı olarak görüyoruz. “Ohri İncisi”nin yapıldığı küçük dükkanları görüp gün bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohri kıyısındaki otelimizde.

4. Gün: TİRAN-İSTANBUL
Kahvaltının ardından Tiran'a hareket ediyoruz, Elbasan dan geçerek Tiran’a varıyoruz. Panoramik şehir turumuzda: Opera Binası, Hacı Ethem Camii, saat kulesi, İskender Bey Heykeli, Kültür Merkezi, Milli Müze ve General Tito'nun Mozolesi’ni gördükten sonra Arnavut Böreği yiyoruz. Rehberinizin vereceği serbest zamandan sonra hava limanına hareket. 17:00 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. 19:55’ te İstanbul'a varışımızın ardından bir başka turumuzda görüşmek üzere veda ediyoruz.ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Gidiş / Dönüş uçak bileti
3 gece 4 gün merkezi otellerde konaklama
4 gün süresince yapılan şehir turları, ülke girişlerindeki giriş ücretleri
Ohri tekne turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Şarap ikramı
Üsküp'te , Stoby’de ve Tiran’da öğle yemekleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
15 TL çıkış harcı, 15 € tutarındaki müze girişleri (yaklaşık genel toplam,) Ohri Gölü’ndeki öğle yemeği, Rehber/Kaptan için toplanacak bahşiş

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.
Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.

ÜCRET 2000 TL

SNG Oda 2400 TL

02-12 yaş çocuk 1250 TL (aile yanında 3.kişi olarak kalındığında)

Turlar