.

Sevgililer Günü Viyana Özel Turu

Sevgililer Günü Viyana Özel Turu

SEVGİLİLER GÜNÜ VİYANA ÖZEL TURU
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
14 ŞUBAT 2020 – 17 ŞUBAT 2020
3 GECE / 4 GÜN

...

x

SEVGİLİLER GÜNÜ VİYANA ÖZEL TURU
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
14 ŞUBAT 2020 – 17 ŞUBAT 2020
3 GECE / 4 GÜN

1.Gün: ISTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) – VİYANA 14 ŞUBAT 2020
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 09.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1899 sefer sayılı uçuşu ile 11.55’te Viyana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 12.25’te Viyana’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden Panoramik Viyana şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve gecelememiz Viyana’daki otelimizde.

Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 Euro

2.Gün: VİYANA 15 ŞUBAT 2020
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak gerçekleştireceği Viyana Ormanları Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri , Schönbrunn Sarayı bahçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak gerçekleştireceği Viyana Klasik Müzik Konser turuna katılabilirler. Gecelememiz Viyana’daki otelimizde.

Viyana Ormanları Turu: 60 Euro

Viyana Klasik Müzik Konser Turu: 50 Euro


3.Gün: VİYANA 16 ŞUBAT 2020
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bratislava Turu’na katılabilirler. Bratislava, Slovakya Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Sarayı, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Viyana’daki otelimizde.

Bratislava Turu: 90 Euro

4.Gün: VİYANA – İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) 17 ŞUBAT 2020
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında öğlen check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Uçuş saatimize istinaden havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havaalanına varışımızın bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1900 sefer sayılı uçuşu ile 13.25’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 17.45’te İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
• Türk Havayolları tarifeli seferi ile SAW-VIE-SAW ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri
• Havalimanı vergileri
• 4* Simm’s Hotel’de 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
• Alan transferleri
• Viyana şehir turu (Varışta panoramik)
• Türkçe rehberlik Hizmeti

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
• Yurtdışı Çıkış Harcı
• Vize Ücreti
• Seyahat Sigortası
• Ekstra Turlar
• Kişisel harcamalar

Avusturya Vize:
Avusturya Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Bu turumuza katılmak için Avusturya Konsolosluğundan Schengen Vizesi almanız gerekmektedir.

Avusturya hakkında genel bilgilendirme;
• Euro ( EUR) kullanılmaktadır.
• Avusturya ile Türkiye arasında iki saat zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye saati Avusturya’dan 2 saat ileridir.
• Avusturya’nın resmi dili Almanca’dır.
• Avusturya Mutfağı’nın en ünlü emeği şinitzel’dir.

 

SEVGİLİLER GÜNÜ VİYANA ÖZEL TURU
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
14 ŞUBAT 2020 – 17 ŞUBAT 2020
3 GECE / 4 GÜN

 

OTELLER

 Tur Fiyatı
2/3 Kişilik Odada
Kişi Başı Paket

 

 Single
Oda Farkı

 

0-2
Yaş

 

03-11
Yaş

 

4* Simm’s Hotel
https://www.simmshotel.at/

390 EUR

120 EUR

150 EUR

370 EUR

Uçuş Detayları

TK1899 14FEB  SAWVIE 1155 1225
TK1900 17FEB  VIESAW 1325 1745

Turlar