.

Yedibilgeler  Samos (Sisam)

Yedibilgeler Samos (Sisam)

EGE’NİN İKİ KIYISI YEDİBİLGELER - SAMOS ( SİSAM ) TURU
Sabah 07:30’da Avenü önünden, 07:45 ’te Oasis’in karşısındaki üst geçit altından ve 08:00’de Emniyetin önünden hareketle Söke’deki Zeytin Müzesi’ne gidiyoruz. Ziyaretimizden sonraki durağımız 7 Bilgeler Şarap Oteli. Öğle yemeğinin ardından Çamlık’taki Buharlı Tren Müzesi’ni geziyoruz. Samos ( Sisam )’a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saatlik keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, bağları ve ormanları ile ünlü, Pisagor’un memleketi Samos’a varıyor...

x

EGE’NİN İKİ KIYISI YEDİBİLGELER - SAMOS ( SİSAM ) TURU
Sabah 07:30’da Avenü önünden, 07:45 ’te Oasis’in karşısındaki üst geçit altından ve 08:00’de Emniyetin önünden hareketle Söke’deki Zeytin Müzesi’ne gidiyoruz. Ziyaretimizden sonraki durağımız 7 Bilgeler Şarap Oteli. Öğle yemeğinin ardından Çamlık’taki Buharlı Tren Müzesi’ni geziyoruz. Samos ( Sisam )’a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saatlik keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, bağları ve ormanları ile ünlü, Pisagor’un memleketi Samos’a varıyoruz. Otele yerleşme ve serbest zamanın ardından taverna gecesine katılmak için otelimizin lobisinde buluşuyoruz. Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.


VATHI KENT GEZİSİ ( SAMOS ) - KARLOVASİ – KOKKARİ – POTAMI PLAJI
Kahvaltının ardından adanın başkenti Vathi’de şehir turuna çıkıyoruz. Katolik Kilisesi, Metropolitlik Kilisesi, Arslan Heykeli ve Pisagor Meydanı gezeceğimiz yerler arasında. Pythagoros Meydanı’nda verdiğimiz frape ve alışveriş molasının ardından Kuzey Samos Turu’na başlıyoruz. İlk olarak adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi’ye doğru yola çıkıyoruz. Adanın kuzeyinde ve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından kahvelerimizi içmek için Manolates Köyü eteklerinde Aidonia’da kısa bir mola veriyoruz. Samos’un eşsiz güzelliklerine tanık olduğumuz bu keyifli anlardan sonra adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi’ye ulaşıyoruz. İlk olarak Karlovasi’nin en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı’na gidiyor ve Aya Nikolas Kilisesi’nin terasından eşsiz manzarayı izliyoruz. Öğleye doğru Karlovasi kent merkezine giderek Aya Panagia Kilisesi, Tarihi Üniversite Binası’nı ve Belediye Binası’nı yakından görüyoruz. Karlovasi Meydanı’nında kısa bir molanın ardından adanın en güzel sahiline sahip Kokkari deniz kıyısında Samos mutfağının eşsiz tatları ile öğle yemeğimizi almak için yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’dan izler taşıyan Kokkari’de öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu adanın başkenti Vathi’ye dönüyoruz. Burada eski bir şarap fabrikasına uğruyor ve günümüzde şarap müzesi olan bu tesiste Samos şaraplarının tadına bakıyor ve alışveriş yapma şansı yakalıyoruz. 17:30 da Vathi gümrüğünde işlemlerimizi tamamlıyor ve gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün biterken eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek Kuşadası’na hareket ediyoruz. Varışımızın ardından limanda bizi bekleyen aracımız ile Bodrum’a dönüyoruz.

NELER ALINIR?:
Adını matematikteki “Pisagor Üçgeni”nden bildiğimiz, antik çağın önemli filozof, matematikçi ve müzisyeni Pisagor Samos’lu idi. Adada, bütün hediyelik eşya satıcılarında satılan “Pisagor Bardağı”na, içindeki çizgiyi aşacak miktarda sıvı koyduğunuzda özel bir sistem sayesinde, tüm sıvı bardaktan boşalıyor. Söylenene göre bardak, Pisagor tarafından her kesin eşit miktarda şarap içmesi için icat edilmiş. Adada yetişen muscat üzümlerinden yapılmış şarapların bizim misket şaraplarımızla yarışabilecek kadar lezzetli olduğu söylenilebilir.

NE YENİR?:
Samos restoranlarındaki yemekler, ev özlemi çektirmeyecek kadar tanıdık gelecektir. Sonuna es koyduğunuzda garsonlara kolayca ne istediğinizi söylemiş olursunuz. Mezedes, dolmades, keftedes, homous, tzatziki, spanakopita, tarama, moussakka, loukoumades. Buzlu köpüklü kahve (Frape) deneyebilirsiniz. Adada, yemek saatleri biraz farklı. Öğlen yemekleri 17.00 civarında ve akşam yemekleri 22.00 saatlerinde yeniyor.

FİYATA DAHİL OLANLAR
* KENT MERKEZİNDE SAMOS HOTEL'DE 1 GECE KONAKLAMA
* KUŞADASI - SAMOS - KUŞADASI FERİBOT ULAŞIMI
* SAMOS MERKEZ TURU ( VATHI )
* YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI
*BODRUM-ÇAMLIK-KUŞADASI-BODRUM ULAŞIM

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
* ÖĞLE YEMEKLERİ
* YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )
* 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN 10 EURO SUR-PRIM ALINACAKTIR.
* CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASINDA AKŞAM YEMEĞİ ( 30-35 EURO )

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.
Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.

Ücret: İki kişilik odada bir kişi : 160 €

Tek kişilik oda : 190 €

*Minimum 8 kişi ile istenilen tarihte organize edilebilir.

Turlar