.

Sakız Adası - Çeşme - Alaçatı

Sakız Adası - Çeşme - Alaçatı

LEZZET DURAKLARI TURU / SAKIZ ADASI – ÇEŞME – ALAÇATI.
Sabah 05:30 ’da Halikarnas önünden hareketle önce Çeşme’ye sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios )’a doğru yola çıkıyoruz.

Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık 45 dakikalık keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Sakız’a ulaştığımızda bizleri bekleyen otobüsümüzle Yunanistan’ın en bakımlı ve zengin adası Sakız’ı keşfetmek için adada yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız adanın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Venedik ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale ...

x

LEZZET DURAKLARI TURU / SAKIZ ADASI – ÇEŞME – ALAÇATI.
Sabah 05:30 ’da Halikarnas önünden hareketle önce Çeşme’ye sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios )’a doğru yola çıkıyoruz.

Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık 45 dakikalık keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Sakız’a ulaştığımızda bizleri bekleyen otobüsümüzle Yunanistan’ın en bakımlı ve zengin adası Sakız’ı keşfetmek için adada yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız adanın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Venedik ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sakız’ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı ( Platia Plastira ) ve Halk Bahçesi ( Dimotikos Kipos) göreceğimiz yerler arasında. Aralarında Kanaris’in de bulunduğu Sakız’ın halk kahramanlarının heykel ve büstlerini görüyoruz. Sonrasında 19.yy.da Sakız Adası’nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid’in emri ile inşa edilen Sakız’ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi’ni de ziyaret edeceğiz. Sakız’ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi’nin önünde hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz.

Vunaku Meydanı’nın etrafında sıralanmış Sakız Valiliği, Homerion ( Homeros Kültür Merkezi ) ve Aya Iakovos Kilisesi gibi yapıları da yakından gördükten sonra Sakız ağaçlarının ve mimari zenginliğin en bol olduğu Mastihohoria (damla sakızı köyleri ) ve Notia horia ( güney köyleri ) görmek ve öğle yemeğimizi almak için Güney Sakız Turumuza başlıyoruz. Bu keyifli günde çömlek yapımı ve kalesi ile ünlü Armolia, “ksista“adı verilen cephe süslemeleri ile ünlü Pirgi dehlizleri andıran sokakları ve kale görünümlü evleri ile Mesta gibi ortaçağ köylerini geziyoruz. Ada’nın doğal ve mimari birçok zenginliğine ev sahipliği yapan Güney Sakız Köyleri gezisinin ardından Paşa Limanı’na giderek güzel bir restoranda Sakız Denizinin lezzetli ve taptaze ürünlerinin tadına bakma şansı yakalıyoruz. Serbest zamanın ardından bu güzel yunan adasına veda ediyoruz. Çeşme’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra limanda bekleyen özel aracımız ile Alaçatı’ya doğru yola çıkıyoruz. 10 km yolculuğumuz sonrasında birbirinden şirin Alaçatı sokaklarını geziyoruz. Alaçatı kurabiyelerini tadıyoruz. Asma Altı Restorant’ta akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklamamız Alaçatı Port Oteli’nde olacak.

Kahvaltının ardından Alaçatı turu yapıyoruz. Yolumuz Urla’daki Urla Şarapçılık ve bağlar ziyaretinden sonra Bodrum’a dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Geç saatlerde Bodrum’a varıyoruz. Bir başka gezimizde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR:
Bodrum-Çeşme-Alaçatı-Bodrum ulaşım
Sakız Adası feribot geçişi
Alaçatı’daki akşam yemeği
Alaçatı Port Otel’de oda kahvaltı konaklama
Şarap tadımı
Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Yolda yapılan harcamalar
Yemeklerde alınan içkiler
Otelde konaklama ve kahvaltının dışındaki yapılan ekstra harcamalar

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.
Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.

İki kişilik odada kişi başı ücret 690 TL

Tek kişilik oda 850 TL

Turlar