.

En Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

En Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

Maçahel- Çoruh Vadisi - Karagöl Milli Parkı - Sahara-Meşeli Yaylası-Sarzep Yaylası-Maden Köyü

1.Gün : Atatürk Havalimanı TK 0390 , sabah saat 06:25’te Türk Hava Yolları ile İstanbul/Hopa uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. (Hopa uçuşları için iki ülke arasındaki özel anlaşma gereği Batum Hava Limanı kullanılmakta olup dış hatlardan bilet işlemleri yapılmaktadır. Pasaporta gerek yoktur. TC kimliğinizi ibraz etmeniz yeterlidir....

x

Maçahel- Çoruh Vadisi - Karagöl Milli Parkı - Sahara-Meşeli Yaylası-Sarzep Yaylası-Maden Köyü

1.Gün : Atatürk Havalimanı TK 0390 , sabah saat 06:25’te Türk Hava Yolları ile İstanbul/Hopa uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. (Hopa uçuşları için iki ülke arasındaki özel anlaşma gereği Batum Hava Limanı kullanılmakta olup dış hatlardan bilet işlemleri yapılmaktadır. Pasaporta gerek yoktur. TC kimliğinizi ibraz etmeniz yeterlidir.

Batum’a varışımızın ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan geçerek aracımızla buluşma sonrasında Kemal Paşa, Hopa Borçka yolunu takip ederek Karagöl’ü geziyoruz. Karagöl’den Maçahel’e hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin yenilmesinden sonra Maral Şelalesi’ne yürüyüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Maçahel’deki yayla evlerinde olacak.

2.Gün : Yöresel kahvaltının ardından Türkiye – Gürcistan sınırında kalan 6, Gürcistan sınırda kalan 12 köyü ile toplam 18 köylük bir vadi olan Maçahel Vadisi’ni geziyoruz. Camili köyündeki oymaları ve süslemeleri ile de meşhur camiyi göreceğiz. Tema Vakfı’ndaki arıcılık çalışmalarını görüyoruz . Maçahel’den Hatila Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yol bizleri Çoruh Nehri’nin adeta denize dönüştüğü yere, dünyanın 4.büyük baraj projesi olan Deriner Barajı kıyılarına götürecek. Hatila Vadisi’nin gezilmesinden sonra Tigrat çayı üzerinden Şavşat’a geliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün : Kahvaltı sonrası Fakir Baykurt’un kitabına adını veren Efkar Tepesi’ne çıkıyoruz. Sonrasında otantik ev mimarisiyle fotoğraflarda karşımıza çıkan Maden Köyü’nü gezeceğiz. Maden Köyü’nden Meşeli yaylasına hareket edeceğiz. Veliköy-Cirizdüzü, Tibet Kilisesi, Kayadibi ve Cisvet gezildikten sonra öğle yemeğimizi açık alanda piknik şeklinde alacağız. Akşam yemeği ve konaklama için Karagöl Milli Park’taki otelimize gidiyoruz.

4.Gün : Kahvaltı sonrasında Suloban yaylalarına doğru yola çıkıyoruz. Balık Gölü’nde öğle yemeğimizi aldıktan sonra 3214 mt. yükseklikteki “Kençinyan” Zirvesini fotoğraf çekmek için kısa bir yürüyüş yapacağız. Otele dönüş ve akşam yemeği-geceleme Karagöl’deki otelimizde.

5.Gün : Kahvaltı sonrasında Yavuz Köy Seyir terasında yapacağımız fotoğraf çekiminden sonra Sahara geçidi- Ardahan Çıldır Gölü (veya Kenarbel Gölü) gezimizin ardından Kars Hava Limanına Hareket ediyoruz. THY ile 16:00 da İstanbul’a hareket edeceğiz. Sabiha Gökçen Hava Limanı’nda bir başka Barbaros Yatchting gezisinde karşılaşabilmek ümidiyle sizlerle vedalaşacağız.

Hava ve yol koşullarına göre rehberiniz parkurda değşiklik yapma hakkına sahiptir.


DAHİL OLAN HİZMETLER
İstanbul – Hopa / Kars veya Hopa – Istanbul Türk Hava Havayolları ile ekonomi sınıf uçak biletleri.
4 gece 5 gün yayla evleri ve yerel konaklama tesislerinde yarım pansiyon konaklama
4 sabah Kahvaltısı – 4 akşam yemeği (Yöresel tesislerde)
D belgeli turizm sertifikalı Araçlarla ulaşım
Milli Park girişleri
Tüm çevre gezileri
Seyahat Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
Beklenmeyen durumlarda oluşabilecek ekstra harcamalar

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.
Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.


Kişi Başı : 1600 TL

Turlar