.

Küba

Küba

02 Mart-11 Mart 2018

“Che, Fidel, Devrim, Rom, Salsa ve Puro... Paranın mutluluk olmadığını tüm dünyaya ispatlayan, yaşam renkleri ve hayattan aldıkları keyifle ütopik olabilmeyi başaran bir Karayip adası... Fakir ama gururlu insanların ülkesi Küba…”...

x

02 Mart-11 Mart 2018

“Che, Fidel, Devrim, Rom, Salsa ve Puro... Paranın mutluluk olmadığını tüm dünyaya ispatlayan, yaşam renkleri ve hayattan aldıkları keyifle ütopik olabilmeyi başaran bir Karayip adası... Fakir ama gururlu insanların ülkesi Küba…”

1.Gün: İstanbul-Havana 02.03.2018 Cuma
22:30 da Küba’ya gitmek üzere 01:45’teki uçağımıza binmek için 3 saat öncesinden Havaalanında buluşuyoruz.
Havana’ya Türk Havayolları’nın TK 183 sefer sayılı uçağı ile 03 Mart (Cumayı cumartesiye bağlayan gece yarısı 01:45 kalkış saatiyle hareket ediyoruz.

2.Gün: İstanbul-Havana 03.03.2018 Cumartesi
Havana’ya saat 08:35’te varıyoruz. Havalimanında karşılama ve otele hareket. Otele bavullarımızı bırakıp Havana’yı keşfe başlıyoruz.

İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, 50'li yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, eski Havana'yı gezmeye başlıyoruz. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, Devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio ve Floridita göreceğimiz yerler.

Şehir turu sırasında yerel bir restoranda bizim için hazırlanmış menüsü ile öğle yemeği yedikten sonra Küba’nın gerçek Ron’u olan Havana Club Ron müzesini gezip Ron’un nasıl yapıldığını göreceğiz.
Otelimize dönmeden önce Küba’nın en büyük el sanatları çarşısı olan Mercado de San Jose’den eşsiz tablolar ve biblolardan alışveriş etme imkanımız olacak. ( Her ayın ilk Pazartesi kapalıdır alternatif olarak Obispo caddesinde ki el sanatları tezgahlarından alışveriş yapılabilir)

Şehir turu’nun ardından akşam yemeği ve konaklama yapacağımız otelimize gelip Check-in işlemelerimiz ardından odalarımıza yerleşme ve serbest zaman. Havana’da Konaklama: Kahvaltı dahil.

3.Gün: Havana 04.03.2018 Pazar - Pinar del Rio&Vinales Gezisi
Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’yu, ünlü Küba tütününü yetiştirildiği tütün tarlası ve çiflik evini göreceğiz. El yapımı Küba purosunun yapım aşamalarını canlı göreceğimiz Puro fabrikası gezeceğiz. Viñales Vadisi zengin, kırmızı toprak ve görkemli palmiye ağaçları ile güzel bir vadiyi çevreleyen (karstik oluşumlar) devasa "tepeler" ile eşsiz manzara. Burası, Küba'nın en verimli bölgelerinden biridir ve dünyanın en iyi tütününün yetiştirildiği, hasat edildiği, kurutulduğu ve işlendiği yerdir.

Öğle yemeğimizi tipik Küba köylerinin bulunduğu Viñales Vadisi’nde aldıktan sonra 120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz.

Gezinin ardından otele dönüş. Geceleme otelimizde
Havana’da Konaklama: Kahvaltı dahil.

4.Gün: Havana 05.03.2018 Pazartesi - Büyük Küba Turu
Fuster’in evi ziyareti için otelden Jaimanitas'a otobüsle gidiş. José Fuster kalbinde her zaman resimlerini orijinal hale getiren bir fırça özelliğine sahipti, ancak esas olarak malzemeyi üç boyutlu çalışmayı seven bir seramistti!
1996 yılının başlarında ne elde etmek istediğine dair açık bir fikri vardı ve projesini hayata geçirmek için birçok akşam geçirdik. Ustaları Brancusi, Picasso ve Gaudi, ona seramikte kişisel alanını ve komşusunun çevresini giymenin anahtarlarını verdi. Rengi günlük yaşamda tutun ve "Yaşama Sevinci"ne doğru çabalayın, bu sanatçının kimi zaman kötü niyetli ve yanlış anlaşılmış olduğunu, ancak her zaman samimi ve yaratıcı olduğunu söylüyorlar. Tarihçesi ve çevresi boyunca Küba'ya ilişkin vizyonu, yurtdışına çağrıda bulunur ve vatandaşlarının yaşamlarını güçlendirir. Jaimanitas’ta paylaşımı ve rüyalar sabit olduğu içi sanatçının her başarısında yerlerini alabilmiştir.

Burayı ziyaret ettiğiniz için Amerikan arabalarıyla Devrim Müzesine doğru devam ediyoruz. Ayrıca, Callejon de Hamel'i ziyaret edeceğiz. Ziyaretten sonra öğle yemeğine gitmek için restorana gidiyoruz. Yemekten sonra, coco taxilerle 30 dakikalık şehir turu. Otele dönüş. Havana’da Konaklama: Kahvaltı dahil.

5.Gün: Havana 06.03.2018 Salı - Hemingway Turu
Kahvaltının ardından ilk olarak Üstü açık Klasik Amerikan arabalarıyla 1 saatlik Havana turu yapacağız. Bu turu bitirdikten sonra ise Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini Cojimarde Heminway in öğlenşeri yemek yediği las terrazas restaurantında alacağız.. Öğleden sonra yazarın 7 yıl boyunca kaldığı ve “Çanlar kimin için çalıyor “ romanını tamamlağı Hotel Ambos Mundo’daki 511 nolu odasını ziyaret edip otelin eşsiz manzaralı terasında soluklanacağız. Akşam yemeği yerel restoranda. Serbest zaman ve geceleme otelimizde

Havana’da Konaklama: Kahvaltı dahil.

6.Gün :Havana-Cienfuegos-Trinidad 07.03.2018 Çarşamba
Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz.

Trinidad’a varışımız ardından UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba Rom'unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Sokak aralarındaki resim galerileri, antik eşyalar, erkeklerin ve kadınların yaptıkları elişi örtüleri görüldükten sonra gezinin sonunda hareket. Otelde check-in geceleme otelimizde.
Oteldeki Kabare şovun ardından Kübalıların eğlenmek için gittiği tipik dans klüplerine gidilebilir.

Trinidad’da Konaklama: Herşey dahil

7.Gün:Trinidad-Santa Clara-Varadero 08.03.2018 Perşembe
Kahvaltının ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız, öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz.

Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Otele varış ve konaklama.

8.Gün: Varadero 09.03.2018 Cuma
Güney Amerika kıtasında yorgunluk atmak için için ideal günümüz. Dileyenler Her şey dahil otelimizin Karayip Denizi sahilindeki plajında denize girebilir. Yada yerel pazarı görebilirsiniz. Veya ekstra Marina Gaviota’dan bineceğiniz Katamaranda hoşgeldin kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Ayrıca şnorkelle yüzme fırsatımız olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız, onlarla beraber yüzeceğiz.

Beyaz kum, turkuaz rengi denizi ile palmiye ağaçlarının altında deniz keyfi yapacağımız Cayo Blanco Adasında alacağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var...
Otele dönüş ve serbest zaman. Varadero’da Konaklama: Herşey dahil

9.Gün: Varadero-Havana-İstanbul 10.03.2018 Cumartesi
Erken kahvaltının ardından 9:35’teki Türk Havayolları TK 183 sefer sayılı uçağımıza binmek için havaalanına transfer ve istanbula dönüş.

10.Gün: Havana-İstanbul 11.03.2018 Pazar Sabah erken saatlerde İstanbuldayız.

Saat Dilimi Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00

Telefon Kullanımı Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor. KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.

AEGEAN SOUL TURİZM ŞİRKETİ havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan AEGEAN SOUL sorumlu tutulamaz. Şirketimiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından AEGEAN SOUL sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ

1- AEGEAN SOUL havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan AEGEAN SOUL sorumlu tutulamaz. AEGEAN SOUL Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

5- Tura katılım için AEGEAN SOUL tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden AEGEAN SOUL sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.

8- AEGEAN SOUL Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak AEGEAN SOUL un hiç bir sorumluluğu yoktur. AEGEAN SOUL sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında AEGEAN SOUL un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından sorumlu tutulamaz.
Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından AEGEAN SOUL sorumlu tutulamaz.

11- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan AEGEAN SOUL sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

12- AEGEAN SOUL , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir~.GÜN içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda AEGEAN SOUL misafirleri AEGEAN SOUL sorumluluğundadır.

16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Fiyata Dahil olan Hizmetler

 Programda belirtilen tüm yemekler ve konaklamalar
 Küba arabalarıyla özel tur
 Koko taksilerle şehir turu ve akşam yemeği
 Havana , Santa Clara, Cienfuegos ve Trinidad şehir turları
 Programda belirtilen müzelere giriş ücretleri
 Vinales turu yemekli(1 içecek dahil)
 Büyük Küba turu yemekli(1 içecek dahil)
 Tüm transfer Ücretleri
 Türkçe rehberlik
 THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 Seyahat sigortası
*****EKSTRA TUR YOK******

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

 Bahşişler,
 Tercihlerinize göre Gece programlarında yapacağınız harcamalar
 Küba vizesi (50 €)

Şehir Hotel
HAVANA Four Points By Sheraton 5* Standard  Room (B&B)
TRINIDAD Brisas Trinidad del Mar 4* Standard Room (AI)
VARADERO Melia Marina Varadero 5* Classic Room (AI)
Tarih Kişi Sayısı Kişi başı fiyat(Çift Kişilik Oda) Tek kişilik oda farkı
2-11 MART ‘18 20+1 2.290 € 390 €

Turlar