.

Balkanlar

Balkanlar

Saraybosna–Mostar–Dubrovnik Karadağ–Kotor
4 Gece – 5 Gün
(Türk Havayolları ile)
29 Nisan – 2 Mayıs 2018


Balkanlar’da Osmanlı izlerinde, tarihi ve kültürel bağlarımızın en derinden
hissedildiği yerler ; kimi zaman hüzünlü, kimi zaman eğlenceli bir Balkan
türküsü....

x

Saraybosna–Mostar–Dubrovnik Karadağ–Kotor
4 Gece – 5 Gün
(Türk Havayolları ile)
29 Nisan – 2 Mayıs 2018


Balkanlar’da Osmanlı izlerinde, tarihi ve kültürel bağlarımızın en derinden
hissedildiği yerler ; kimi zaman hüzünlü, kimi zaman eğlenceli bir Balkan
türküsü.

Gün 1 : 29 Nisan Pazar günü İstanbul – Sarajevo (Bosna Hersek)
Saat 10:00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Bankosu önünde buluşma, check-in işlemlerinin ardından THY 1023 sayılı seferi ile 12:35’de Saray Bosna’ya hareket. Yaklaşık 2 saat sürecek rahat ve konforlu bir uçuşun ardından bizi bekleyen yetkililerle buluşma. Saraybosna turumuzda savaş sırasında toplu mezarlığa çevrilen Kosevo Stadyumu, Sırplar tarafından tahrip edilen Ulusal Kütüphane, ilk kez Roma döneminde inşa edilen ve Osmanlılar tarafından onarılıp yeniden faaliyete geçirilen Saraybosna Kalesi (panoramik olarak), kuğuların yüzdüğü Bosna Nehri'nin su kaynağını gördükten sonra Başçarşı'ya varış. Öğle yemeği sonrasındaki yürüyüş turumuzda Osmanlı döneminden bu yana üç büyük dinin barış içinde yaşadığı bir yer olan Saraybosna’yı keşfe devam ediyoruz. Savaş sırasında tahrip edilmiş Evropa Oteli, 19.yüzyıl mimarisinin görülebileceği Ordu Evi, temsillerini hiç aksatmayan Ulusal Tiyatro Binası, hala bakır ve kalaycıların görülebileceği Kazancılar Caddesi, Bosna Nehri üzerindeki Eski Osmanlı Köprüsü, 15. yüzyıla ait Kolobara Han, Moriça Han Saraybosna'nın en büyük camisi olan Gazi Hüsrev Bey Cami ve Medresesi'ni, 15. yüzyılda yapılmış hamam, yeni onarılan Bezistan ve meşhur Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme Saraybosna’daki otelimizde.

Gün 2 : 30 Nisan Pazartesi: Mostar – Dubrovnik (Bosna Hersek – Hırvatistan)
Sabah kahvaltısının ardından Mostar’a doğru ilerleyip, şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız ünlü Mostar Köprüsü olacak. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat bir topçu tarafından yıkıldı ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla yeninden açılmıştır. Hediyelik eşyaların da satıldığı küçük dükkanların bulunduğu pazarı gezdikten sonra Dubrovnik’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Dubrovnik’teki otelimizde.

Gün 3 : 1 Mayıs Salı : Dubrovnik (Hırvatistan)
Sabah kahvaltısının ardından UNESCO nun “Dünya Kültür Mirası” Listesinde bulunan Dubrovnik şehrini geziyoruz. 12 km.lik surlarla çevrili olan Dubrovnik’in en geniş ve işlek caddesi olan Stradun Caddesi’nden geçerek caddenin iki yanında bulunan klasik dönem yapılarından Onoforius çeşmelerini, Barok dönem eserlerinden olan Saat Kulesi, bir dönem belediye binası olarak kullanılan Sponza Sarayı ve çeşmesi, Ivan Grundulic Meydanı’nda bulunan Riznica Katedrali, ortaçağda inşa edilmiş Dominiken Manastırı ve Avrupa’nın üçüncü en eski eczanesinin de yer aldığı Fransisken Manastırı bugünkü gezimizi oluşturmakta. Gezimizin ardından konaklama ve akşam yemeğimiz Dubrovnik’teki otelimizde.

Gün 4: 2 Mayıs Çarşamba: Kotor (Karadağ)
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareketle Avrupa jet sosyetesinin uğrak yerlerinden biri olan Kotor Körfezi’ni göreceğiz. Adriyatik kıyılarında güzel bir gün geçirdikten sonra Budva’daki otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

Gün 5: 3 Mayıs Perşembe: Karadağ – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından Podgorica’ya hareket edeceğiz. Türk Havayolları’nın 1086 tarifeli seferi ile uçuş yerel saatle 12:30’da gerçekleşecek, İstanbul’a uçuşumuzun sonunda bir dahaki gezilerimizde buluşmak üzere sizlere veda edeceğiz.

Fiyata dahil olanlar
* Istanbul – Saraybosna / Karadağ - Istanbul Türk Havayolları Tarifeli
seferi uçak biletleri
* 1 gece Saraybosna, 2 gece Dubrovnik, 1 gece Kotor bölgesi 3 -4 Yıldızlı
otellerde 4 gece konaklama
* 4 adet sabah kahvaltısı + 4 adet akşam yemeği
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve araçlar ile ulaşım
* Türkçe yerel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
* Havaalanı güvenlik, hizmet bedeli ve yakıt harcı bedeli
* Seyahat Sağlık Sigortası
* Karadağ’a giriş vergisi

Fiyata dahil olmayan hizmetler
Yurtdışı çıkış harcı : 15 YTL
Extra turlar ve kişisel harcamalar
Programda açıkça dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet bedeli
Yerel otoritelerce talep edilecek her türlü resim harç ve vergi.
Önemli Not : 20 kg’ı aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret almaktadır.
Bagajların 20 kg üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri
fiyata dahil değildir.

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.
Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.

İki kişilik odada kişi başı: 660 EURO

Odada tek kişi farkı: 150 EURO

Turlar