.

Slovenya - İtalya Şeker Bayramı Özel Turu

Slovenya - İtalya Şeker Bayramı Özel Turu

DOĞA’NIN ŞAHESERLERİNDEN TARİHİN DERİNLİKLERİNE: SLOVENYA – İTALYA
ŞEKER BAYRAMI ÖZEL TURU
VENEDİK’TE GONDOL GEZİSİ, BLED’DE ÖZEL KEK İKRAMI DÂHİL
TÜRK HAVAYOLLARI İLE DİREK LJUBLJANA GİDİŞ ROMA DÖNÜŞ
LJUBLJANA - BLED - VENEDİK (1) - FLORANSA (2) - ROMA (2)
24 – 29 MAYIS 2020
5 GECE / 6 GÜN

...

x

DOĞA’NIN ŞAHESERLERİNDEN TARİHİN DERİNLİKLERİNE: SLOVENYA – İTALYA
ŞEKER BAYRAMI ÖZEL TURU
VENEDİK’TE GONDOL GEZİSİ, BLED’DE ÖZEL KEK İKRAMI DÂHİL
TÜRK HAVAYOLLARI İLE DİREK LJUBLJANA GİDİŞ ROMA DÖNÜŞ
LJUBLJANA - BLED - VENEDİK (1) - FLORANSA (2) - ROMA (2)
24 – 29 MAYIS 2020
5 GECE / 6 GÜN

1.Gün: ISTANBUL - LJUBLJANA - BLED GÖLÜ - VENEDİK 24 MAYIS 2020 PAZAR
İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 04.30’ta buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK1061 sefer sayılı uçuşu ile 07.00’de Ljubljana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08.15’te Ljubljana’ya varıyoruz. Yapacağımız şehir turunda Preseren Meydanı, Slovenya Ulusal Müzesi, St Nichols Kilisesi, Ljubljana Kalesi Ejder Köprüsü, Tivol Parkı görülecek diğer yerler arasında. Gezi sonrasında doğal güzelliği ile dikkatleri çeken Bled Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte göl kenarında yürüyüşe başlıyoruz. Eşsiz fotoğraflar çekebileceğiniz bölgenin ünlü tatlısı Kremsnita’nın da tadına baktıktan sonra Venedik’e gidiyoruz. Geceleme Venedik’teki otelimizde.

2.Gün: VENEDİK – FLORANSA 25 MAYIS 2020 PAZARTESİ
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda San Marco Meydanı, İç Çekme ve Rialto Köprüleri, Saat Kulesi, Çan Kulesi, Dükler Sarayı görülecek yerler arasında. Yürüyerek yapılan panoramik turun ardından 118 adacıktan oluşan bu şehri bir de gondollar ile keşfetme deneyimini yaşıyoruz. Gondol gezimiz sonrası Floransa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuza 1296 – 1436 yılları arasında inşa edilen ve şehrin sembollerinden biri olan Santa Maria Del Fiore (Duomo) Katedrali ile başlıyoruz; Arno nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Signoria Sarayı, saat kulesi görülecek yerler arasında. Geceleme Floransa’daki otelimizde.

3.Gün: FLORANSA 26 MAYIS 2020 SALI
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana turuna katılabilirler. Geceleme Floransa’daki otelimizde.

Toscana Turu | 110 € Kişi Başı
Gezimize 1987 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiş olan Pisa Kulesi ile başlıyoruz. 1178 yılında üçüncü katını da çıktıktan sonra eğilmesi bir türlü durdurulamamış kulenin yanı sıra vaftizhane, katedral ve Miracoli Meydanı da göreceklerimiz arasında. Fotoğraf molamızın ardından Toskana’nın kalbindeki San Gimignano’ya doğru yola çıkıyoruz. Etrafı surlarla çevrili bu Ortaçağ kasabasının antik ruhunu bugün dahi hissedebiliyor olmanın zevkine varacağımız bir yürüyüş turu bizleri bekliyor. Gezimize son olarak yine UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan ve İtalya’nın en çok turist çeken kentlerinden biri olan Siena ile devam ediyoruz. Kentin kendine has dar sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası Campo Meydanı’ndaki cafelerde soluklanma ve kentin tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz.

4.Gün: FLORANSA - ROMA 27 MAYIS 2020 ÇARŞAMBA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Roma’ya varıyoruz. Roma’ya varışımızın ardından yapacağımız şehir turumuzda Kolezyum, Roma Forumu, San Pietro Meydanı, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Venedik Meydanı, II Vittorio, Emanuele Anıtı, Imperial Forumu, Via Del Corso görülecek yerler arasında. Geceleme Roma’daki otelimizde.

5.Gün: ROMA 28 MAYIS 2020 PERŞEMBE
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna katılabilirler. Geceleme Roma’daki otelimizde.

Napoli & Pompei Turu | 110 € Kişi Başı
Roma’dan yaklaşık olarak 3 saatlik mesafede bulunan UNESCO Dünya Mirası listesindeki Pompei Antik Kenti ile güne başlıyoruz. MS 79 yılında eteklerine kurulduğu Vezüv Yanardağının patlaması sonucu kayıplara karışan kentin yaşayışına dair bilgiler alırken sokaklarında dolaşarak kazılar ile günümüze kadar çıkarılan evleri, mozaikleri ve taşlaşmış insanları inceleme fırsatı bulacağız. Günümüzün ikinci durağı ise Napoli. Şehre varışımızla birlikte yapılacak turumuzda Napoli Limanı, San Carlı Tiyatrosu, I. Umberto Galerisi, San Francesco Di Paola Bazilikası, Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo, Plebiscito Meydanı görülecek yerler arasında.

6.Gün: ROMA - İSTANBUL 29 MAYIS 2020 CUMA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip dileyen misafirlerimiz ile Castel Gondolfo & Nemi turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK1864 sefer sayılı uçuşu ile 19.50’de İstanbul’a hareket. Saat 23.25’de İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki SKYhub organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

Castel Gandolfo & Nemi Turu | 60 € Kişi Başı
Turumuza imparatorluk döneminden beri yazlık yeri olarak kullanılan Castel Gandolfo ile başlıyoruz. Albano Gölünü bir tepeden fotoğraflayarak ismini diğer bir volkanik göl olan Nemi’den alan kasabaya doğru yola çıkıyoruz. Yürüyüş yapıp nefis dağ çileklerinden tatmanız için serbest zaman veriyoruz.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
• Türk Havayolları tarifeli seferi ile direkt İstanbul – Ljubljana gidiş, Roma - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
• Havalimanı vergileri,
• Belirtilen 4* otellerde 5 gece oda kahvaltı konaklama (Sabah kahvaltıları dahil),
• Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
• Roma panoramik şehir gezisi
• Floransa panoramik şehir gezisi,
• Venedik panoramik şehir gezisi,
• Venedik’te gondol gezisi (25 Eur),
• Bled gölü gezisi (90 Eur),
• Bled Gölü’nde özel Bled Keki ve kahve ikramı (20 Eur),
• Ljubljana panoramik şehir turu,
• İtalya şehir vergileri (30 Eur),
• Türkçe rehberlik Hizmeti.


Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
• Yurtdışı Çıkış Harcı,
• Öğle ve akşam yemekleri
• Vize Ücreti,
• Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
• Kişisel harcamalar,
• Minibar ve otel harcamaları.


EKSTRA TURLAR:


Napoli & Pompei Gezisi : 110 EUR

Toscana Turu :  
110 EUR

Castel Gandolfo & Nemi : 60 EUR

Castel Gandolfo & Nemi : 60 EUR


TOPLAM : 280 EUR • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 280 EUR olan 3 turdan oluşan Gold Ekstra Tur Paketi yaklaşık %20 özel indirim ile 225 EUR olacaktır.

 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 170 EUR olan 2 turdan oluşan (Napoli & Pompei ve Castel Gandolfo & Nemi veya Toscana ve Castel Gandolfo & Nemi) Silver Ekstra Tur Paketi yaklaşık %10 özel indirim ile 140 EUR olacaktır.

 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

 • Tüm iş ortaklarımıza Türkiye’den satılan ekstra turlardan %10 komisyon verilmektedir.


TAHMİNİ HAVA DURUMU

Gideceğiniz tarihler ortalama hava sıcaklıkları aşağıdaki gibidir. Lüfen geziye gitmeden önce güncel sıcaklıkları kontrol ediniz.LJUBLJAN / 24 MAYIS 2020 / 28 0C / 17 0C

VENEDİK / 25 MAYIS 2020 / 28 0C / 15 0C

FLORANSA / 26 VE 27 MAYIS 2020 / 27 0C / 16 0C

ROMA / 28 VE 29 MAYIS 2020 / 24 0C / 14 0C


ÜLKELER HAKINDA


SLOVENYA

Başkenti Ljubljana olan ülke Güney Orta Avrupa’da yer almaktadır. Gotik ve Barok mimarinin içiçe geçtiği yapılar, dar sokaklar, yemyeşil parklarıyla insanların ilgisini çeken Slovenya’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri de doğası ile büyüleyen Bled Gölü.  Ljubljana’ya gelmişken görülmeden dönülmemesi gereken yerlerden biri olan Bled Gölü çevresinde mola verildikten sonra, aynı isimli kalesini gezmeniz ve göl üzerinde tekne ile romantik bir gezintiye çıkmanızı öneririz.


Resmi dili; Slovence

Para birimi; Euro

İklim; Akdeniz iklimi

Priz tipi: C tipi


İTALYA

MÖ 800 yılının Etrüsk kültüründen günümüze evrilmiş olan İtalya, Güney Avrupa’da ve Akdeniz kıyısında yer alan bir yarımadadır. 302 bin metrekare yüzölçümüne sahip ülke dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında gelmektedir. Ülke içine dağılmış 51 adet UNESCO Dünya Mirası Listesi alanı bulunmaktadır.  

Resmi dili; İtalyanca

Para birimi; Euro

İklim; Akdeniz iklimi

Priz tipi: L tipi


Roma

İtaya’nın başkentidir. Ülkenin batısında Tiber nehri üzerinde konumlanmıştır. Yaklaşık 3000 yıllık tarihi sayesinde bir açık hava müzesi gibi olan kentte görülecek yerlerin başında tarihi Vatikan kenti, ihtişamlı Kolezyum arenası, romantik Trevi Çeşmesi, görkemli İspanyol Merdivenleri, gizemli Pantheon en başta gelmektedir.

Floransa

Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa’nın tarihi MÖ 59 yılına kadar dayanmaktadır. Sanatçılara verdiği destek sayesinde Rönesans akımının başlamasına katkıda bulunan kentte bulunan müzeleri ziyaret etmek için bugün milyonlarca kişi akın akın şehre gelmektedir. Dante’nin eserlerinde ilham aldığı, Medici ailesinin ihtişamlı yaşamını sürdürdüğü, Leonarda Da Vinci ve Michelangelo gibi sanatçıların muhteşem eserler verdiği bu kenti görmek kendinize verebileceğiniz en iyi hediye olacaktır.

Venedik

İrili ufaklı 400 köprünün birbirine bağladığı 118 adacıktan oluşan Venedik, yaşantısı, kendine has sokakları, kanalları ile en çok turist alan şehirlerden biridir. “Maskelerin Şehri” olarak da bilinen kent yansıttığı romantik hava ve renkli festivalleri ile her mevsim ilgi çeken nadir kentlerdendir.


 


NOTLAR : • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 10 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, AEGEAN SOUL un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

 • AEGEAN SOUL havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ilegerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından AEGEAN SOUL sorumlu tutulamaz.

 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.

 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı AEGEAN SOUL un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile esktra turlar yapılabilir.

 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 • Şehir turu ilk gün rötar vb nedeni ile hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşebilir.

Gidiş

Dönüş

Tarihler

Günler

İstanbul –  Ljubljana

Roma - İstanbul

Ljubljana

Roma

24.05.2020
29.05.2020

Pazar
Cuma

07.00 - 08.15

19.50 - 23.25UÇUŞ DETAYLARI

TK 1061 24 MAYIS ISTLJU 0700 0815  
TK 1864 25 MAYIS FCOIST 1950 2325


 

ŞEHİR

 

OTELLER

Tur Fiyatı
2/3 Kişilik Odada
Kişi Başı Paket

 

Single
Oda Farkı

 

0-2
Yaş

 

03-12
Yaş

VENEDİK

4* SMART HOLIDAY HOTEL VB.

590 EUR

150 EUR

150 EUR

560 EUR

FLORANSA

4* PRESIDENT PRATO VB.

ROMA

4* WARMT HOTEL VB.

Turlar