.

En Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

En Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

Maçahel- Çoruh Vadisi - Karagöl Milli Parkı - Sahara-Meşeli Yaylası-Sarzep Yaylası-Maden Köyü

1.Gün : Bodrum Havalimanı TK 509 sayılı sefer ile sabah saat 11:20 de Türk Hava Yolları Bodrum / İstanbul, TK 392 İLE İSTANBUL /Hopa uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. (Hopa uçuşları için iki ülke arasındaki özel anlaşma gereği Batum Hava Limanı kullanılmakta olup dış hatlardan bilet işlemleri yapılmaktadır. Pasaporta gerek yoktur. TC kimliğinizi ibraz etmeniz yeterlidir.

Batum’a varışımızın ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan geçerek aracımızla buluşma sonrasında Kemal Paşa, Hopa Borçka yolunu takip ...

x

Maçahel- Çoruh Vadisi - Karagöl Milli Parkı - Sahara-Meşeli Yaylası-Sarzep Yaylası-Maden Köyü

1.Gün : Bodrum Havalimanı TK 509 sayılı sefer ile sabah saat 11:20 de Türk Hava Yolları Bodrum / İstanbul, TK 392 İLE İSTANBUL /Hopa uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. (Hopa uçuşları için iki ülke arasındaki özel anlaşma gereği Batum Hava Limanı kullanılmakta olup dış hatlardan bilet işlemleri yapılmaktadır. Pasaporta gerek yoktur. TC kimliğinizi ibraz etmeniz yeterlidir.

Batum’a varışımızın ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan geçerek aracımızla buluşma sonrasında Kemal Paşa, Hopa Borçka yolunu takip ederek Karagöl’ü geziyoruz. Karagöl’den Maçahel’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Maçahel’de olacak.

2.Gün : Yöresel kahvaltının ardından Türkiye – Gürcistan sınırında kalan 6, Gürcistan sınırda kalan 12 köyü ile toplam 18 köylük bir vadi olan Maçahel Vadisi’ni geziyoruz. Camili köyündeki oymaları ve süslemeleri ile de meşhur camiyi göreceğiz. Tema Vakfı’ndaki arıcılık çalışmalarını görüyoruz . Maçahel’den Hatila Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yol bizleri Çoruh Nehri’nin adeta denize dönüştüğü yere, dünyanın 4.büyük baraj projesi olan Deriner Barajı kıyılarına götürecek. Tigrat Çayı üzerinden Şavşat’a geliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün : Kahvaltı sonrası Sonrasında otantik ev mimarisiyle fotoğraflarda karşımıza çıkan Maden Köyü’nü gezeceğiz. Gün sonunda Fakir Baykurt’un kitabına adını veren Efkar Tepesi’ne gideceğiz. Fotoğraf Molasının ardından akşam yemeği ve konaklama için Karagöl Milli Park’taki otelimize gidiyoruz.

4.Gün : : Kars Harakani Havalimanında rehberimiz ile buluşma , hızlı kahvaltının ardından Panoramik Kars Turu ve Ani Harabelerini gezeceğiz. Ardahan üzerinden Sahara geçidini göreceğiz. Kocabey Kışlasında fotoğraf molası vereceğiz. Öğle yemeği sonrasında otelimize gidip odalara yerleşeceğiz. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam üstü geleneksel Şavşat yemekleri atölyesine katılabilirler.

5.Gün : Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Cirit Düzü üzerinden Tibet Kilisesini göreceğiz. Meriya, Suloban Köylerinden geçerek Balıklı Göl durak noktamız olacak. Öğle yemeği Meşeli Köyünde olacak. Yemekten sonra Meşeli Kışlasını gezeceğiz ve Şavşat Karagöl gezisi yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelde olacaktır.

6.Gün : 25 Haziran Cuma: Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yavuzköy’deki Seyir terasında fotoğraf ve kahve molası yapacağız. Ardahan üzerinden Hava Limanına transferimiz yapılacak. Bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere sizlerle vedalaşacağız.


DEPAR GÜNLERİ HER HAFTA ;
PAZAR
ÇARŞAMBA

Hava ve yol koşullarına göre rehberiniz parkurda değşiklik yapma hakkına sahiptir.


DAHİL OLAN HİZMETLER
İstanbul – Hopa / Kars veya Hopa – Istanbul Türk Hava Havayolları ile ekonomi sınıf uçak biletleri.
4 gece 5 gün yayla evleri ve yerel konaklama tesislerinde yarım pansiyon konaklama
4 sabah Kahvaltısı – 4 akşam yemeği (Yöresel tesislerde)
D belgeli turizm sertifikalı Araçlarla ulaşım
Milli Park girişleri
Tüm çevre gezileri
Seyahat Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
Beklenmeyen durumlarda oluşabilecek ekstra harcamalar

Sevk ve İdare Sorumluluk Sınırları
Barbaros Yatçılık hava yolu ve katılımcı arasında aracı konumundadır. Uçuş emniyeti, teknik sebepler, yolcu güvenliği ve her türlü benzeri sebeplerden ötürü oluşabilecek gecikme, parkur değişikliği, uçuş iptali, uçuş tarih veya saat değişikliğinde, güvenlik sebeplerinden ve havayolu şirketlerinin uygulamalarından doğabilecek aksamalar ve olumsuzluklarda Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.

Barbaros Yatçılık iradesi dışında gelişebilecek havayolları uygulamaları, yerel yönetimlerce getirilen kısıtlamalar, mücbir sebepler olarak adlandırılan her türlü olumsuzluklar ve güvenlik sebeplerinden dolayı içerik ve taahhüt edilen hizmetler aynı kalmak şartıyla tur programının sevk ve idaresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yerel otoriteler, ülkeye giriş esnasında, katılımcının, her ne kadar geçerli pasaport ve geçerli vize sahibi olsa da, ülkeye girişine çeşitli sebeplerden dolayı izin vermeyebilir. Böyle bir olumsuz durum karşısında Barbaros Yatçılık sorumluluk kabul etmemektedir.
Barbaros Yatçılık tur programında taahhüt edilen hizmet elementlerinde kalite ölçeği/ kategorisi aynı kalmak şartıyla Barbaros Yatçılık iradesinin dışında oluşabilecek sebeplerden dolayı değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Programda belirtildiği halde yerel otoriteler tarafından çeşitli sebeplerle gezilmesi, gidilmesi ve görülmesine izin verilmeyen gezi ve turların gerçekleşememesinden dolayı Barbaros Yatçılık sorumlu tutulamaz.

Turun satın alınması ile birlikte yukarıda belirtilen tüm maddeler aynen kabul edilmiş sayılır.


FİYAT SORUNUZ

Turlar